Tymián

150

Tymián je kořením králů. Výrazná bylina má také mocnou sílu a pro její účinky ji lidé hledali už před 3500 lety. 

  

Esenciální olej posílí imunitu, vypořádá se s aknózní pokožkou a záněty dýchacích cest. Pro své účinky je vhodný do přírodní apotéky i do kosmetiky. 

Léčivé účinky na tělo

Velmi silné tonikum tělesné energie posilující činnost plic, srdce, ledvin a nervového systému. Jako silně antibakteriální je používán pro široké spektrum infekcí – dýchací, zažívací a močopohlavní. Aplikuje se při nachlazení, chřipce, kašli, bronchitidě, zánětu močového měchýře, kandidóze, nadýmání a břišních křečích. Také zvyšuje krevní tlak a využívá se i v kosmetice. Zde se hodí do směsí na akné a mastnou pleť. 

Léčivé účinky na duši

Rozptyluje melancholii a úzkost, prospívá při depresivních stavech, kdy se lidé mohou stranit ostatních, trpí apatií, strachem a pochybnostmi o vlastní osobě.

Použití

Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje, zapálit svíčku a vnímat vůni. Velké prostory snesou více kapek. 

Na masáže doporučujeme smíchat 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence. 

Původ

Předpokládá se, že tymián používali již před 3500 lety Sumerové, a to zejména k vykuřování. Byl často spojován s odvahou a hrdinstvím. Římští vojáci se koupali v tymiánu před nadcházejícím bojem. Dnes olej získáváme parovodní destilací kvetoucí natě.

Nepoužívat u dětí do dvou let, u osob s vysokým krevním tlakem a s nemocnou nebo poškozenou pokožkou.

Hmotnost 0,045 kg
Ingredience

Tymián

Výtvarnice

Lucie Ernestová

Objem

10 ml

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Přidat recenzi

Buďte první, kdo ohodnotí „Tymián“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…
  • Žádné produkty v košíku.