Esenciální olej Rozmarýna

Kód: 132
185 Kč
Skladem
Hledáte všestrannou esenci, která by rozproudila tělo, sebedůvěru a dodala vám odvahu? Právě jste na ni kápli. Nebo ona kápne na vás?

Detailní informace

Detailní popis produktu

100 % esenciální olej Rozmarýna, 10 ml

Složení: Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Limonene*, Linalool*.  * - přírodního původu

Původ

Název rozmarýna je odvozen od latinského slova „ros marinus“, což znamená „růže moře“. Pro staré Řeky a Římany byla rozmarýna posvátná, symbolizovala učenost, věrnost, smrt a památku. Od starověku je rozmarýna ceněná pro svoji schopnost zvyšovat soustředěnost. Dnes olej získáváme parovodní destilací výhonků stálezeleného keře.

Rozmarýna posiluje organismus, zlepšuje koncentraci a je účinná při melancholii a apatii. 

Blahodárné účinky na tělo

Olej může být užitečný při srdeční únavě, bušení srdce, nízkém krevním tlaku a chladných rukou a nohou. Používá se při ztuhnutí svalů a svalových křečích a bolestech. Je jedna z nejlepších protirevmatických esencí. Usnadňuje vykašlávání, stimuluje vylučování žluči a pomáhá odstraňovat poruchy trávení, nadýmání a břišní křeče. Podporuje regeneraci vlasové pokožky a brání vzniku lupů.

Blahodárné účinky na duši

Rozmarýna je považována za rozveselující bylinu a je starým lékem na apatii a depresi. Vhodná je pro jedince s nízkou sebedůvěrou, jimž chybí silné a zdravé ego oceňující jejich místo ve světě. Pomáhá pozvednout odvahu a morálku těm, kterým chybí víra ve vlastní schopnosti.

Použití

  • Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje, zapálit svíčku a vnímat vůni. Velké prostory snesou více kapek. 
  • Na masáže doporučujeme smíchat 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence.

 

Nepoužívejte v těhotenství, při kojení, u dětí do dvou let, u osob s epilepsií, horečkou a vysokým krevním tlakem. Také nepoužívejte silnější než dvouprocentní roztok.

Přestože jsou to možné výhody esenciálního oleje, je vhodné provést alergický test před jeho použitím a konzultovat to s lékařem nebo odborníkem na aromaterapii či alternativní medicínu, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky. Nedoporučuje se vnitřní užívání esenciálních olejů bez konzultace s odborníkem.

Informace prezentované na této stránce jsou poskytovány s úmyslem sdílet a podporovat osobní rozvoj a vzdělání. Uvedené informace nemají charakter lékařských rad, nýbrž mají sloužit jako sdílení znalostí a inspirace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Oleje
Hmotnost: 0.045 kg
Ingredience: Rozmarýn
Objem: 10 ml
Štítky: Rozmarín, Lucia Ernestová, Esenciálny olej
Výtvarník: Lucie Ernestová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: