Levandule

185

Objevte svůj nový rituál před spaním, nechte se hýčkat něžnou bylinou a buďte svá, levandulová. Přírodní esence se hodí pro všechny hektické dny, kdy potřebujete zvolnit, užít si sladké tóny vůně a pak alou do pelechu.

  

Objevte svůj nový rituál před spaním, nechte se hýčkat něžnou bylinou a buďte svá, levandulová. Přírodní esence se hodí pro všechny hektické dny, kdy potřebujete zvolnit, užít si sladké tóny vůně a pak alou do pelechu.

Léčivé účinky na tělo

Levandule má všestranné hojivé účinky na poranění kůže: oděrky, spáleniny, řezné, hnisavé nebo mokvající rány a štípnutí hmyzem. Zklidňuje a snižuje krevní tlak, má protikřečové a také analgetické účinky, je proto vhodná k aplikaci při kolice, menstruační či revmatické bolesti nebo svalové ztuhlosti. Používá se při infekcích dýchacího ústrojí, chřipce, bronchitidě a krčních infekcích. Funguje i jako osvědčený prostředek proti striím a vlasovým vším.

Léčivé účinky na duši

Něžná vůně uklidňuje při nervovém napětí, hysterii, depresi, panice, citovém šoku a velmi často se používá při nespavosti. Pomáhá při nervové úzkosti plynoucí z plachosti, rozpačitosti a z nahromaděných nevyjádřených pocitů.

Použití

Levandule patří k silicím s nejširším spektrem použití. Na starou dobrou aromaterapii kápněte 5 kapek do vonné lampy nebo difuzéru. Na voňavou masáž potřebujete svůj oblíbený masážní olej, do něhož přidáte 4 až 10 kapek, promícháte a šup s ním na pokožku.

Decentní vůně se hodí místo aviváže i na praní ložního prádla. Stačí do prášku přidat levandulové kapky podle toho, jak máte bylinu rádi, a počkejte, jaké se vám pak budou zdát sny. A kdo má problémy s usínáním, doporučujeme přimíchat pár kapek do krému na ruce, potřít si jím zápěstí, a až se zase budete choulit s rukama pod hlavou, ucítíte vůni, co vás ukolébá k hlubokému snění.

Původ

Název levandule pochází z latinského „lavare“, což znamená „koupat se“. Už staří Římané proto používali levanduli k provonění vody během lázně. Bylina se však využívala zejména k lékařským a kosmetickým účelům. A dnes její olej získáváme šetrnou parovodní destilací květů.

Levandulová silice snižuje krevní tlak. V případě nízkého krevního tlaku je při používání nutná opatrnost.

Hmotnost 0,045 kg
Ingredience

Levandule

Výtvarnice

Lucie Ernestová

Objem

10 ml

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Přidat recenzi

Buďte první, kdo ohodnotí „Levandule“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…
  • Žádné produkty v košíku.