Výtvarnice

Říkejte tomu jak chcete – zkřížené cesty, osudová setkání nebo milé náhody. My tomu říkáme Galerie na mýdlech.

mydla-jako-galerie

Lucie Čapková

naparezu.cz

Znáte taková ta místa, která by se spíš pro svou mystičnost měla jmenovat “Mýsta”? Jedno z takových jsou pro nás Valdštejnské trhy v Jičíně, kde k nám za nos přivedl osud jednoho (nám tehdy neznámého) prodavače smaltových cedulek Jakuba Čapka. Ten si u nás zakoupil pár mýdel (tehdy ještě úplně holých, nezabalených, pokusných) a přivezl je domů rodině.

Za pár dní mydlení se nám ozvala jeho žena Lucie a nabídla nám, že nám ty voňavé kostičky zabalí do pěkného kabátku. A protože jsme chtěly, aby jim pěkně seděly ve švech, vydaly jsme se za nimi do městečka Semily, kde jsme s rodinou Čapkových strávili příjemných pár chvil u čaje a domluvili se na obalech 14mýdel. Ono to šlo totiž úplně samo! Zanedlouho nám přišly ilustrace jako z nejhezčích snů a my věděly, že tohle je prostě ONO!

Dodnes jsme z naší první kolekce nadšené, ilustrace baví stále nás i naše zákazníky a my jsme pyšné na to, že naše mýdla zdobí jedinečné a humorné obrázky nadané Lucie.

Produkty s designem od Lucie

linka1

….A záhy vznikla myšlenka GALERIE NA MÝDLECH: s každou novou řadou mýdel oslovíme jiného výtvarníka či výtvarnici a takto představíme jejich díla na našich mýdlech. Nejen pro potěchu duše a těla, ale i očí!

linka2

Jana Soběslavová

jeedesign.cz

Po nějakém čase jsme v mýdlárně vyvinuly druhou řadu 7mýdel. Udělaly jsme malé výběrové řízení a rozhodly se pro ilustrace Jany Soběslavové. A tak k nám přišel Švihák lázeňský, Velbloud z pouště nebo Piráti z Karibiku … No prostě zase krása a zase nové šaty pro nové kombinace vůní i pocitů.

Produkty s designem od Jany

Lucie Ernestová

lucieernestova.cz

Čas šel a jednoho dne nám přišla do cesty další zajímavá žena a další Lucie, tentokrát Lucie Ernestová. Její ilustrace jsme znaly ze stolních her, pohledů, diářů… obrázky plné fantazie a životní moudrosti.

Opět slovo dalo slovo a Lucie nám navrhla nové obaly k sedmi již existujícím mýdlům (sedm mýdel má nyní tudíž dva různé obaly, od Lucie Čapkové a od Lucie Ernestové – jsou to takové Lucčí řady) a obaly na 20 éterických olejů, které mydlárna uváděla na trh…

A tak k nám do mýdlárny přitančily víly, nymfy a žíňky z krajin pohádkové fantazie…

Produkty s designem od Lucie

Máří Marková

instagram.com/mariemioolaf

Jedna milá náhoda se nám pak stala nedávno, kdy jsme se na žádosti našich zákazníků rozhodly vyrábět i olejové parfémy a balzámy na rty. Ta náhoda tu totiž byla přímo před námi v podobě éterické mladé výtvarnice Máří Markové.

Ona je právě přesně taková, jaké jsou ty naše vůně! Marie je totiž stejně slečna Lukrécie jako slečna Elektra, které zdobí naše nové parfémky. Jejich vývoj sice ještě není zcela zakončen, ale potřebujeme to sem dát, abyste se mohli o to více těšit!