Tradiční způsob výroby

tradicni-vyroba

Co je to to “za studena”?

Naše mýdla jsou vyráběna tradiční metodou za studena, která je šetrnější a mýdlům umožňuje uchovat si všechny výživné látky, minerály a vitamíny přirozeně obsažené v rostlinných olejích.                           

Mýdlo je vlastně solí, která vznikne zmýdelněním, resp. reakcí kyseliny a zásady. Kyselinou jsou v našem případě rostlinné tuky či oleje a zásadou hydroxid sodný. Jako vedlejší produkt této reakce je glycerin a tím hlavním je mýdlo. Principem metody za studena je využití tepla vznikajícího přirozenou chemickou reakcí, nikoliv tepla uměle dodávaného.

Proč zrovna takhle?

Bonusem metody za studena je výše zmíněný glycerin, který funguje jako zvlhčovadlo. U běžně vyráběných mýdel je jeho obsah velmi malý, ručně vyráběná přírodní mýdla pak většinou obsahují glycerinu až 10krát více. Do průmyslově vyráběných mýdel se glycerin často musí dodatečně přidávat nebo v něm zcela chybí.

  1. Díky použití vonných esenciálních olejů mají naše mýdla  aromaterapeutické léčivé účinky a příznivě ovlivňují naše smysly, tělo a duši. 
  2. Mýdla z rostlinných olejů nevysušují a nezbavují pokožku přirozeného ochranného filmu, naopak po umytí zůstává pleť jemná, vláčná a pružná.

Při výrobě mýdel používáme:

Rostlinné oleje
olivový, palmový, z palmových jader, kokosový, mandlový, avokádový, jojobový, konopný, bambucké máslo, měsíčkový, ricinový a řepkový

Vonné esencionální oleje
100 % přírodní výtažky z levandule, šalvěje, pačuli, ylang-ylangu, pomeranče, mandarinky, cedru, skořice, hřebíčku, limetky, máty, litsea cubeby, rozmarýnu, tymiánu a řady dalších

Množství výživných látek
květ levandule a měsíčku, list kopřivy, aloe vera, 70% čokoládu, med, ovesné vločky, šungit, sůl z mrtvého moře, marocký jíl, kaolín, polentu atd.

Přírodní barviva
zemité hlinky, betakaroten, oxidy, skořici, černé uhlí a další