Esenciální olej Pomeranč

Kód: 130
135 Kč
Skladem
Sladká a veselá vůně pomeranče vás dostane do radostných vzpomínek, navodí relaxaci a zažene únavu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

100 % esenciální olej Pomeranč, 10 ml

Složení: Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Limonene*, Linalool*, Citral*.  * - přírodního původu

Původ

Olej získáváme lisováním za studena z kůry plodů pomerančovníku čínského (sladkého), který do Evropy dopravili Portugalci v 15. st. Od té doby se rozšířil jak v tropických a subtropických pásmech, tak v teplých oblastech mírného pásma.

Pomeranč není jen na nervy, je skvělý na péči o pleť, pomáhá bojovat proti ekzému, vyrážce a vyživuje ochablou pokožku.

Blahodárné účinky na tělo

Pomerančový olej má protikřečové vlastnosti a podporuje vylučování žluči. To může pomoci při řešení problémů, jako jsou břišní křeče, bolesti, nechutenství, nevolnost, pálení žáhy, nadýmání a říhání. Pomáhá při bolestech hlavy, uvolňuje při nervovém napětí a nespavosti.

Blahodárné účinky na duši

Teplé slunečné a sladké aroma pomeranče navozuje radost a pozitivní pocit, rozptyluje smutnou náladu a popudlivost. Olej je zvlášť vhodný pro jedince usilující o dokonalost a úspěch. I pro ty, co se příliš usilovně snaží a nechtějí si říct o pomoc. Pomerančová esence napomáhá více uvolněnému přístupu, podněcuje přizpůsobivost a usnadňuje řešení problémů.

Použití

Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje, zapálit svíčku a vnímat vůni. Velké prostory snesou více kapek. Na masáže doporučujeme smíchat 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence. 

Přestože jsou to možné výhody esenciálního oleje, je vhodné provést alergický test před jeho použitím a konzultovat to s lékařem nebo odborníkem na aromaterapii či alternativní medicínu, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky. Nedoporučuje se vnitřní užívání esenciálních olejů bez konzultace s odborníkem.

Informace prezentované na této stránce jsou poskytovány s úmyslem sdílet a podporovat osobní rozvoj a vzdělání. Uvedené informace nemají charakter lékařských rad, nýbrž mají sloužit jako sdílení znalostí a inspirace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Oleje
Hmotnost: 0.045 kg
Ingredience: Pomeranč
Objem: 10 ml
Štítky: Pomaranč, Lucia Ernestová, Esenciálny olej
Výtvarník: Lucie Ernestová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: