Sada olejů na unavené svaly

540

Natáhli jste si na túře svaly a ty volají po masáži? Sada na výrobu přírodního masážního oleje, který můžete nosit na výlety, mazat se jím po fitku nebo v práci, až si budete myslet, že neuděláte ani dřep u vyhazování sedliny z kávovaru.

  

Přírodní masážní olej: To nejlepší, co můžete dát namoženým svalům

Natáhli jste si na túře svaly a ty volají po masáži? Dáme vám tip, jak si vyrobit přírodní masážní olej, který můžete nosit na výlety, mazat se jím po fitku nebo v práci, až si budete myslet, že neuděláte ani dřep u vyhazování sedliny z kávovaru.

Vyrobte si přírodní masážní olej, který vaše svaly je dokonale rozvolní a uleví jim od potíží.

Potřebujete jen:

☀ 100 ml mandlového oleje

☀ 40 kapek eukalyptu

☀ 30 kapek rozmarýnu

Mandlový olej

obsahuje vitamíny A, E, F, minerály jako draslík, vápník a hořčík, nenasycené mastné kyseliny, a protože vzniká lisováním za studena, tyto významné složky v něm zůstávají. Olej pak pomáhá na spálenou kůži, odřeniny, drobné ranky nebo vyrážku.

Nejjemnější a jednodruhový mandlový olej dodá citlivé pleti vyváženou péči a hodí se i pro ty nejmenší. My ho doporučujeme na masáže celého těla, ale on je skvělý i na klasické mazání po koupeli. Vyživí totiž všechny druhy pleti, včetně citlivé, namáhané a problematické. Po nanesení ucítíte něžnou, přesto účinnou ochrannou vrstvu, která však není mastná. Zato má silně hojivé a regenerační vlastnosti. Olej se roztírá naprosto lehce a pak se i snadno vstřebá do všech typů pleti.
Je balen ve skleněné lahvičce 100 ml s praktickou pumpičkou.

Eukalyptus:

Léčivé účinky na duši

Olej je vhodný pro ty, co se cítí emočně sevřeni a omezeni svým okolím. Chápou možnost dosažení větší svobody, ale netroufají si tvořivě hledat kvůli přílišné opatrnosti, síle zvyku, obavám nebo odpovědnosti. Esence pomáhá rozptýlit negativní pocity spojené s takovými situacemi a poskytuje vnitřní prostor k dýchání.

Použití

Pro svou silnou vůni stačí jen 3 až 5 kapek do difuzéru. K masáži ztuhlých svalů nebo hrudníku při nachlazení je dobré kápnout 5 kapek do nosného oleje, zamíchat a potírat postižená místa. Vedle zdravotních výhod je eukalyptus výborný na odhánění nepříjemných hmyzáků. Využijte proto jeho sílu a vytvořte si domácí repelent, který bude 100% přírodní a voňavý.

Původ

Olej získáváme šetrnou parovodní destilací listů blahovičníku, což je až 100 m dorůstající strom, též zvaný jako eukalypt, který pochází z Austrálie nebo Tasmánie. Nejedna koala by mohla vyprávět. 🙂

Olej je nevhodný pro děti do 2 let.

Rozmarýna

Léčivé účinky na tělo

Prospívá při srdeční únavě, bušení srdce, nízkém krevním tlaku a chladných rukou a nohou. Používá se při ztuhnutí svalů a svalových křečích a bolestech. Je jedna z nejlepších protirevmatických esencí. Usnadňuje vykašlávání, stimuluje vylučování žluči a pomáhá odstraňovat poruchy trávení, nadýmání a břišní křeče. Regeneruje vlasovou pokožku a brání vzniku lupů.

Léčivé účinky na duši

Rozmarýna je považována za rozveselující bylinu a je starým lékem na apatii a depresi. Vhodná je pro jedince s nízkou sebedůvěrou, jimž chybí silné a zdravé ego oceňující jejich místo ve světě. Pomáhá pozvednout odvahu a morálku těm, kterým chybí víra ve vlastní schopnosti.

Použití

  • Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje, zapálit svíčku a vnímat vůni. Velké prostory snesou více kapek.
  • Na masáže doporučujeme smíchat 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence.

Původ

Název rozmarýna je odvozen od latinského slova „ros marinus“, což znamená „růže moře“. Pro staré Řeky a Římany byla rozmarýna posvátná, symbolizovala učenost, věrnost, smrt a památku. Od starověku je rozmarýna ceněná pro svoji schopnost zvyšovat soustředěnost. Dnes olej získáváme parovodní destilací výhonků stálezeleného keře.

Nepoužívejte v těhotenství, při kojení, u dětí do dvou let, u osob s epilepsií, horečkou a vysokým krevním tlakem. Také nepoužívejte silnější než dvouprocentní roztok.

 

Hmotnost 0,3 kg
Ingredience

Eukalyptus, Mandlový olej, Rozmarýn

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Přidat recenzi

Buďte první, kdo ohodnotí „Sada olejů na unavené svaly“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie:

Mohlo by se Vám líbit…

Nahrávám…
  • Žádné produkty v košíku.