Šalvěj lékařská

185

Šalvěj potkáte na zahradě, ale i v gastronomii, léčitelství, aromaterapii nebo v kosmetice. Její účinky jsou opravdu bohaté. 

  

Esence zmírňuje neklid, harmonizuje duši nebo léčí různé infekce, pokožku či pleť.

Léčivé účinky na tělo

Posiluje cirkulaci energie i krve a harmonizuje menstruaci. Pomáhá při krátkodechosti, obtížném a mělkém dýchání a také usnadňuje vykašlávání. Vhodná je i při zánětech krku a průdušek. Pro své analgetické a protikřečové vlastnosti se používá na bolesti hlavy, svalovou ztuhlost, křeče a na unavené bolavé nohy. 

Zároveň zlepšuje zažívání a v kosmetice se využívá na zmírňování pocení, plísňová onemocnění nebo na záněty pokožky. 

Léčivé účinky na duši

Je vhodná zejména při nervové úzkosti a při depresích charakterizovaných proměnami nálad, nerozhodností a emocionální zmateností. Jeho čistým účinkem je duševní a emocionální povznesení a euforie. Pomáhá obnovení jasnosti instinktů a otevírá dveře inspiraci.

Použití

Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje, zapálit svíčku a vnímat vůni. Velké prostory snesou více kapek. 

Na masáže doporučujeme smíchat 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence. 

Původ

Olej získáváme parovodní destilací kvetoucí natě a listů vytrvalé byliny pocházející z jižní Evropy. Rodové jméno Salvia je odvozeno od latinského „salvere“, což znamená „zachránit“ nebo „léčit“. Šalvěj proslula jako léčivá rostlina zajišťující dlouhověkost a Římané ji nazývali herba sacra neboli svatá rostlina.

Nepoužívejte v těhotenství, při kojení a u dětí.

Hmotnost 0,045 kg
Ingredience

Šalvěj

Výtvarnice

Lucie Ernestová

Objem

10 ml

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Přidat recenzi

Buďte první, kdo ohodnotí „Šalvěj lékařská“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…
  • Žádné produkty v košíku.