Pomeranč sladký

135

Sladká a veselá vůně pomeranče vás dostane do radostných vzpomínek, navodí relaxaci a zažene únavu. 

  

Pomeranč ale není jen na nervy, je skvělý na péči o pleť, pomáhá bojovat proti ekzému, vyrážce a vyživuje ochablou pokožku.

Léčivé účinky na tělo

Jeden z nejlepších esenciálních olejů na zažívací ústrojí. Má protikřečové vlastnosti a podporuje vylučování žluči. Též je vhodný na zažehnání problémů jako jsou břišní křeče a bolesti, nechutenství, nevolnost, pálení žáhy, nadýmání a říhání. Pomáhá při bolestech hlavy, uvolňuje při nervovém napětí a nespavosti.

Léčivé účinky na duši

Teplé slunečné a sladké aroma pomeranče navozuje radost a pozitivní pocit, rozptyluje smutnou náladu a popudlivost. Olej je zvlášť vhodný pro jedince usilující o dokonalost a úspěch. I pro ty, co se příliš usilovně snaží a nechtějí si říct o pomoc. Pomerančová esence napomáhá více uvolněnému přístupu, podněcuje přizpůsobivost a usnadňuje řešení problémů.

Použití

Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje, zapálit svíčku a vnímat vůni. Velké prostory snesou více kapek. 

Na masáže doporučujeme smíchat 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence. 

Původ

Olej získáváme lisováním za studena z kůry plodů pomerančovníku čínského (sladkého), který do Evropy dopravili Portugalci v 15. st. Od té doby se rozšířil jak v tropických a subtropických pásmech, tak v teplých oblastech mírného pásma.

Hmotnost 0,045 kg
Ingredience

Pomeranč

Výtvarnice

Lucie Ernestová

Objem

10 ml

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Přidat recenzi

Buďte první, kdo ohodnotí „Pomeranč sladký“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…
  • Žádné produkty v košíku.