Máta peprná

150

Svěží a chladivá máta je silnější sestrou máty kadeřavé. Snižuje bolest, posiluje tělo i ducha a pomáhá na nervy.

  

Potřebujete pozvednout po všech stránkách? Vsaďte boty na mátu peprnou, s problémy se nemazlí. Spíš jim to pěkně opepří. 

Léčivé účinky na tělo

Přináší úlevu při zažívacích potížích, nevolnosti, bolestech v nadbřišku, břišní kolice a nadýmání. Naopak posiluje celé zažívání.

Máta peprná výrazně tlumí práh bolestivosti, je tak vhodná na bolesti hlavy, ale i při nachlazení a chřipce, zaníceném krku a dýchacích potížích. Podporuje totiž tvorbu hlenu a uvolňuje svalové křeče. Esence krásně prohřívá a posiluje nejen tělo, ale i ducha. Jen mějte na paměti, že podporuje pocení. Díky tomu je však vhodná pro očistu pleti. 

Léčivé účinky na duši

Posiluje mysl a zároveň působí na náš psychologický „žaludek“, a tak je nápomocná nejen při studiu a koncentraci, ale i při zaujímání emocionálně tolerantního postoje (to se týká záležitostí, které lze charakterizovat frází: „Na to opravdu nemám žaludek.“) Máta byla tradičně považována za vizionářskou bylinu a mělo se za to, že pozvedá ducha a přináší prorocké sny.

Použití 

Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje, zapálit svíčku a vnímat vůni. Velké prostory snesou více kapek. 

Na masáže doporučujeme smíchat 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence. 

Původ

Po staletí se používala jako lék, a to především při zažívacích potížích. Řekové i Římané mátu hojně využívali jako koření a vyráběli z ní vonné věnce, ve starém Egyptě se používala jako rituální voňavka a byla součástí posvátného kadidla kyphi. Olej získáváme parovodní destilací listů a natě. 

Nedoporučujeme používat při homeopatické léčbě, v těhotenství, při kojení a u dětí do dvou let. Zároveň nepoužívejte silnější roztok než dvouprocentní.

Hmotnost 0,045 kg
Ingredience

Máta

Výtvarnice

Lucie Ernestová

Objem

10 ml

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Přidat recenzi

Buďte první, kdo ohodnotí „Máta peprná“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit…

Nahrávám…
  • Žádné produkty v košíku.