Máta kadeřavá

150

Svěží vůně a vrchní tóny dokáží divy. Posilují imunitu, zklidňují zažívání, ale i stres. Mějte mátu ve své přírodní apotéce.

  

Už naše babičky věděly, že na zkažený žaludek pomůže hrnek vlahého mátového čaje. A měly pravdu. Máta kadeřavá toho však dokáže víc. 

Léčivé účinky na tělo

Máta posiluje imunitu, je protizánětlivá a přináší úlevu, i proto vám pomáhá při neklidném žaludku, bolestech v nadbřišku, při střevních potížích. Také usnadňuje odkašlávání, tudíž je skvělá při nachlazení a chřipce nebo zaníceném krku. Podporuje totiž tvorbu hlenu. Uvolňuje svalové křeče, takže je výborná i pro sportovce. A v neposlední řadě ji využijete v kosmetice. Máta předchází zjizvení tkáně a mírní podrážděnost pokožky. 

Léčivé účinky na duši

Posiluje mysl a zároveň působí na náš psychologický „žaludek“, a tak je nápomocná nejen při studiu a koncentraci, ale i při zaujímání emocionálně tolerantního postoje (to se týká záležitostí, které lze charakterizovat frází: „Na to opravdu nemám žaludek.“) Máta byla tradičně považována za vizionářskou bylinu a mělo se za to, že pozvedá ducha a přináší prorocké sny.

Použití 

Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje, zapálit svíčku a vnímat vůni. Velké prostory snesou více kapek. 

Na masáže doporučujeme smíchat 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence. 

Původ

Po staletí se používala jako lék, a to především při zažívacích potížích. Řekové i Římané mátu hojně využívali jako koření a vyráběli z ní vonné věnce, ve starém Egyptě se používala jako rituální voňavka a byla součástí posvátného kadidla kyphi. Olej dnes získáváme parovodní destilací listů a natě. 

Nedoporučujeme používat při homeopatické léčbě, v těhotenství, při kojení a u dětí do dvou let. Zároveň nepoužívejte silnější roztok než dvouprocentní.

TIP: Video, jak používat esenciální oleje: https://youtu.be/smpu_tqidps

Hmotnost 0,045 kg
Ingredience

Máta

Výtvarnice

Lucie Ernestová

Objem

10 ml

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Přidat recenzi

Buďte první, kdo ohodnotí „Máta kadeřavá“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit…

Nahrávám…
  • Žádné produkty v košíku.