Litsea cubeba

150

Někomu připomíná svátky, jinému svěží jarní den. Přírodní esence má zkrátka specifickou citrusovou vůni, která vás doslova zaleje pocitem štěstí a probere všechny smysly.

  

Intenzivní dotek vůně pohladí tělo i mysl, má antidepresivní účinky a dodá vám energii jako hrnek kafe. A aby toho nebylo málo, uleví od nepříjemných bolestí. 

Léčivé účinky na tělo

Esence je vhodná jako prevence infekčních onemocněních. Silice má totiž antibiotické a protizánětlivé účinky. Hodí se i na koupele a masáže unavených a oteklých nohou. Zároveň je vhodná pro kosmetické využití, pomáhá totiž bojovat s mastnou a aknózní pletí, tudíž si z ní můžete vyrobit krém či pleťovou vodu. Také je vyhledávaná na léčbu vyrážky či plísně na kůži. 

Příjemně osvěžuje a působí afrodiziakálně. Podporuje koncentraci – vhodná při dlouhé jízdě autem.

Léčivé účinky na duši

Litsea cubeba působí proti depresi a sklíčenosti. Říká se o ní, že jde o přírodní antidepresivum, proto po něm sáhněte, kdykoliv se budete cítit vyčerpaně a bez energie či sebevědomí. 

Použití 

Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje, zapálit svíčku a vnímat vůni. Velké prostory snesou více kapek. 

Na masáže doporučujeme smíchat 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence. 

Původ 

Olej se získává parovodní destilací drobných černých plodů stromu středního vzrůstu, domovem v asijských tropech a subtropech. V menší míře se vyskytuje rovněž v Austrálii.

Litsea cubeba může zvyšovat fotosenzibilitu. Zároveň patří mezi alergeny, může tak dráždit dýchací ústrojí a neměla by se využívat během těhotenství.

Hmotnost 0,045 kg
Ingredience

Litsea cubeba

Výtvarnice

Lucie Ernestová

Objem

10 ml

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Přidat recenzi

Buďte první, kdo ohodnotí „Litsea cubeba“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…
  • Žádné produkty v košíku.