Kadidlo (olibanum)

230

Víte, že by vám teď bodla silná očista? Pociťte balzamickou vůni kadidla a vyčarujte si při meditaci sebevědomí a odežeňte nahromaděný stres.

(Hodnocení: 2)
  

Ač se to tak nezdá, kadidlo je vůně vzácná. Proto ji nabízíme jen v 5ml skleněném balení, které však hravě zažene nespavost, neklid i nepokoj. 

Léčivé účinky na tělo

Kadidlo je užitečné při bronchitidě a astmatu, zejména pokud jsou problémy spojeny s nervovým vypětím. Usnadňuje vykašlávání, prohlubuje dýchání a pomáhá uvolnit sevření na prsou. Je analgetický a pomáhá při revmatických a menstruačních bolestech. Posiluje imunitní systém, zvláště je-li ohrožený nervovou depresí.

Léčivé účinky na duši

Kadidlo, nebo-li olibanum je jedním z nejlepších olejů na problémy nervového původu. Využívá se pro náboženské obřady, meditaci a vy ho možná znáte z vonných tyčinek, které si zapalujete, když potřebujete navodit klidnou atmosféru, chcete odpočívat a zahnat pracovní shon. 

Mírně nasládlá, očistná a kadidlová vůně s citrusovými podtóny umí vytvořit pohodu a prolnout reálný svět s duchovním. Má silný čisticí efekt pro duši i tělo. Odplavuje totiž svalové napětí, ale i stres.

Aromaterapie s kadidlem vytváří pokoj v duši, a přestože si ji lidé pojí s poklidnou atmosférou, umí navodit i povznesenou náladu. Při meditacích tak díky kadidlu přichází jakési vyrovnání a pocit, že je vše tak, jak má být.

Použití

Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje. 

Na masáže dekoltu doporučujeme smíchat 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence. 

Původ

Kadidlo bylo pravděpodobně nejdůležitější ingrediencí sloužící k vykuřování v celé historii a hrálo značnou roli v náboženském a domácím životě starých Egypťanů, Babyloňanů, Peršanů, Židů, Řeků a Římanů. Kadidlo bylo podáno jako dar nově narozenému Ježíši a v lidé si ho cenili jako drahokamů. 

Esenciální olej získáváme parovodní destilací zlatavé pryskyřice kadidlovníku.

Hmotnost 0,038 kg
Ingredience

Kadidlo / Olibánum

Výtvarnice

Lucie Ernestová

Objem

5 ml

  1. Bára

    Na koho padne těžký podzim, depka nebo rýma, toho vyléčí tenhle olejíček! Okamžitě mě zklidnil, začalo se mi lépe dýchat a hlavně voněl i příteli, který esenciální oleje nesnáší… 😀 Dávám 15 bodů z 10. Olejíček je naprosto skvělý!

  2. Sandra M. (ověřený vlastník)

    Naprosto dokonalá vůně. Už mi došel. Asi jsem si udělala závislost

Přidat recenzi

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…
  • Žádné produkty v košíku.