Grapefruit

185

Svěží, ale ne moc. Kořeněná, ale tak akorát. Hořká, jen aby probudila. Taková je vůně grapefruitu, detoxikačního esenciálního oleje, který rozproudí nejen vaši lymfu.

  

Sladké svěží tóny z horních pater jakoby volaly: Jaro! Grapefruit je přímo skvělý na jarní očistu a posílení imunity v přechodných obdobích. Pomáhá zvyšovat obranyschopnost, zlepšovat krevní oběh a snižovat cholesterol v krvi. 

Léčivé účinky na tělo

Reguluje a pročišťuje lymfatický systém, posiluje a čistí zažívání. Má močopudné účinky, pomáhá tělu zbavovat se přebytečných tekutin a odbourávat tuky. Pomáhá i při celulitidě, nadváze a obezitě. Čistí krev, a proto je prospěšný při revmatických bolestech s otokem a pocitem horkosti v kloubech. Grapefruit zároveň stahuje a čistí mastnou pokožku od akné.

Léčivé účinky na duši

Grapefruit stimuluje, osvěžuje, ale zároveň uklidňuje. Je vhodný pro osoby, které mají vysoká očekávání od života, od druhých a od sebe a při napětí a pod tlakem hledají útočiště v uklidňujícím jídle jako prostředku vyrovnání se s obtížnými okolnostmi a nepříjemnými emocemi. Objasňující a osvěžující účinky grapefruitu pomáhají odstranit zklamání a touhu po okamžitém uspokojení a přijmout realističtější cíle.

Použití

  • Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje. Pak už se jen usadit a vnímat vůni. 
  • Grapefruit lze přidat i do přírodních dezinfekčních prostředků nebo do osvěžovačů vzduchu. 
  • Na masážní směs, která podpoří lymfu, zažene celulitidu a strie, použijte 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence.

Původ

Grapefruit byl vyšlechtěn křížením pomela a pomerančovníku čínského.Olej dnes získáváme lisováním za studena z kůry plodů, které obsahují velké množství vitamínu C, B a K. 

Grapefruit je fototoxický. Vyhněte se přímému slunečnímu záření a soláriu 12 hodin po aplikaci.

Hmotnost 0,045 kg
Ingredience

Grapefruit

Výtvarnice

Lucie Ernestová

Objem

10 ml

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Přidat recenzi

Buďte první, kdo ohodnotí „Grapefruit“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…
  • Žádné produkty v košíku.