Cypřiš

185

Střední tóny bylinné dřevité vůně, která si vás podmaní, zmírňují nejedny nepříjemné potíže, a to od menstruačních problémů až po celulitidu.

  

Může vám připomínat cedr, ale ten to není, jasné dámy. Cypřiš má zcela jiné účinky a mohl by vás zaujmout i tím, že patří mezi nejúčinnější oleje, které se nasazují při menstruačních obtížích. 

Léčivé účinky na tělo

Cypřiš zmírňuje průběh nepříjemných obtíží, jako je pocení, ale i silný kašel při astmatu a krvácení. Proto pomáhá při menstruačních bolestech a v premenstruační tenzi. Harmonizuje krevní oběh, má tonizační efekt na žíly a celkově svíravou kvalitu, což ho předurčuje k použití na hemeroidy a křečové žíly. Pomáhá též při revmatismu a močových infekcích.

V kosmetice ho využijete jakbysmet. Cypřiš se totiž hodí do krémů a masážních olejů na celulitidu. 

Léčivé účinky na duši

Jedná se o silici obnovy a transformace, která má jeden z nejhlubších psychologických účinků. Pomáhá přijmout smrt a zármutek a vyrovnat se s těžkou životní změnou, a to na vnější i vnitřní úrovni. Podporuje proces přijímání dovnitř a pouštění ven, schopnost přijmout a zřeknout se. Pomáhá nám plout s tokem života a vynášet na světlo obavy, které blokují změny.

Použití

  • Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje. Pak už se jen usadit a vnímat vůni. 
  • Na výrobu krému či masážního oleje pro aktivaci lymfatického systému smíchejte 10 ml rostlinného mandlového oleje a 5 kapek esence. 

Původ

Staří Řekové zasvětili tento strom bohu podsvětí Hádovi. Cypřiš byl jako strom transformace vysazován na hřbitovech a pohřebištích. Toť k tajemné historii. Olej získáváme parovodní destilací mladých větviček, výhonků a čerstvých listů. 

Esence není vhodná pro epileptiky a při vysokém krevním tlaku. 

Hmotnost 0,045 kg
Ingredience

Cupressus Sempervirens

Výtvarnice

Lucie Ernestová

Objem

10 ml

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Přidat recenzi

Buďte první, kdo ohodnotí „Cypřiš“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…
  • Žádné produkty v košíku.