Bergamot

230

Sladce ovocná vůně, svěží tóny, které přecházejí do dřevitých až bylinných. To je bergamot, který známe z černého čaje Earl Grey, jehož je základem. Na co dalšího je vynikající?

(Hodnocení: 1)

Lahodná citrusová až sladká vůně vás zahřeje jako čaj. Ale hodí se i na aromaterapii při nervovém vypětí, podrážděnosti nebo nespavosti. 

Léčivé účinky na tělo

Pomáhá zejména při léčbě špatného trávení, břišních křečí a střevní koliky nervového původu. Znáte to, když vás bolí břicho před zkouškou, pohovorem nebo jiným vypjatým momentem. Tak přesně na tyhle okamžiky je tu bergamot, který zahání úzkosti 

Snižuje i horečku a bolesti v krku, na což pomáhá i citron, který s bergamotem můžete kombinovat. Když vás trápí dýchací potíže, smíchejte bergamot s eukalyptem a vytvoříte dokonalou směs na léčbu bronchitidy.

Málokdo ví, že je esence vhodná i na péči o pleť. Hlavně o mastnou pokožku, hodí se totiž na akné, ekzémy, ale také opary. Pomáhá hojit poraněnou pleť a je skvělá po holení, protože má zklidňující účinky. 

Léčivé účinky na duši

Uvolňuje potlačované city a úzkost, uklidňuje nervový systém, povznáší ducha a usnadňuje tok energie čchi.

Použití

Přidejte 3 až 5 kapek do vody v aromalampě nebo do difuzéru a inhalujte. Také můžete odšroubovat víčko a zkusit přivonět napřímo. 

Původ

Bergamotový strom byl pojmenován podle města Bergamo v Lombardii, kde se začala bergamotová silice vyrábět. Bergamot je velký asi jako pomeranč a patří k citrusovým kultivarům. My ho získáváme lisováním za studena z kůry plodů pomerančovníku hořkého. 

Bergamot je fototoxický. Vyhněte se přímému slunečnímu záření a soláriu 12 hodin po aplikaci. Nepoužívejte ho neředěný na pokožku, chraňte před ním oči a nepoužívejte ho ani v těhotenství nebo době kojení.

Hmotnost 0,045 kg
Ingredience

Bergamot

Výtvarnice

Lucie Ernestová

Objem

10 ml

  1. Honza

    Velmi zajímavá uklidňující vůně.

Přidat recenzi

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…
  • Žádné produkty v košíku.