Bazalka

150

Bazalkový esenciální olej obalí vaše nervy jako ta nejčokoládovější zmrzlina světa. Má i silné dezinfekční účinky a ve všech směrech je dost intenzivní. Proto se hodí pro rychlé terapie různých druhů, u kterých si slibujete výsledky natotata. Tak pojď, bazalko, pojď!

(Hodnocení: 1)
  

Bazalka patří spíš do horních až středních tónů a její vůně je svěží. O to víc budete překvapeni, co tahle lehčí vůně dokáže.

Léčivé účinky na tělo

Esence zlepšuje trávení, je vhodná při žaludečních obtížích, nevolnosti a zvracení. Pomáhá při bolestech hlavy, bronchitidě, dýchacích problémech a nachlazení. Podporuje pocení a snižuje horečku.

Léčivé účinky na duši

Bazalka je považována za nejúčinnější aromaterapeutické nervové tonikum. Stimuluje centrální nervový systém a je vhodná při nervozitě, úzkosti, psychickém přetížení a mentálním vyčerpání. Pomáhá řešit problémy věcně, prakticky a nebrat si věci osobně. Posiluje koncentraci a přenáší poznané do praxe běžného života.

Použití

Nejlepším využitím je stará dobrá aromaterapie s lampou. Nakapejte 3 až 5 kapek esence do vody, zapalte svíčku a inhalujte tu jemnou vůni. Nebo využijte difuzér. Pokud chcete rychlejší účinky, odšroubujte víčko lahvičky a inhalujte napřímo. 

Původ

Olej získáváme parovodní destilací listů a kvetoucí natě. Jméno bazalka je odvozeno od řeckého „basilikon“, což znamená „královská mast“. Pochází z Indie, kde věřili v její božskou moc.

Olej je nevhodný pro děti do 2 let. Nesmí se používat v těhotenství a nedoporučujeme ho na masáže těla.

Hmotnost 0,045 kg
Ingredience

Ocimum Basilicum

Výtvarnice

Lucie Ernestová

Objem

10 ml

  1. Honza

    Nádherně voní a příjemně uklidňuje.

Přidat recenzi

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…
  • Žádné produkty v košíku.