Esenciální olej Máta peprná

Kód: 126
150 Kč
Skladem
Svěží a chladivá máta je silnější sestrou máty kadeřavé. Snižuje bolest, posiluje tělo i ducha a pomáhá na nervy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% esenciální olej Máta peprná, 10 ml

Složení: Mentha Piperita Oil, Limonene*.  * - přírodního původu

Původ

Po staletí se používala jako lék, a to především při zažívacích potížích. Řekové i Římané mátu hojně využívali jako koření a vyráběli z ní vonné věnce, ve starém Egyptě se používala jako rituální voňavka a byla součástí posvátného kadidla kyphi. Olej získáváme parovodní destilací listů a natě. 

Potřebujete pozvednout po všech stránkách? Vsaďte boty na mátu peprnou, s problémy se nemazlí. Spíš jim to pěkně opepří. 

Blahodárné účinky na tělo

Máta peprná může přinést úlevu při zažívacích potížích, včetně nevolnosti, bolestí v nadbřišku, břišních kolikách a nadýmání. Zároveň podporuje celkovou trávicí funkci. Máta peprná výrazně tlumí práh bolestivosti, je tak vhodná na bolesti hlavy, ale i při nachlazení a chřipce, zaníceném krku a dýchacích potížích. Podporuje totiž tvorbu hlenu a uvolňuje svalové křeče. Esence krásně prohřívá a posiluje nejen tělo, ale i ducha. Jen mějte na paměti, že podporuje pocení. Díky tomu je však vhodná pro očistu pleti. 

Blahodárné účinky na duši

Posiluje mysl a zároveň působí na náš psychologický „žaludek“, a tak je nápomocná nejen při studiu a koncentraci, ale i při zaujímání emocionálně tolerantního postoje (to se týká záležitostí, které lze charakterizovat frází: „Na to opravdu nemám žaludek.“) Máta byla tradičně považována za vizionářskou bylinu a mělo se za to, že pozvedá ducha a přináší prorocké sny.

Použití 

Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje, zapálit svíčku a vnímat vůni. Velké prostory snesou více kapek.  Na masáže doporučujeme smíchat 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence. 

Nedoporučujeme používat při homeopatické léčbě, v těhotenství, při kojení a u dětí do dvou let. Zároveň nepoužívejte silnější roztok než dvouprocentní.

 

Přestože jsou to možné výhody esenciálního oleje, je vhodné provést alergický test před jeho použitím a konzultovat to s lékařem nebo odborníkem na aromaterapii či alternativní medicínu, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky. Nedoporučuje se vnitřní užívání esenciálních olejů bez konzultace s odborníkem.

Informace prezentované na této stránce jsou poskytovány s úmyslem sdílet a podporovat osobní rozvoj a vzdělání. Uvedené informace nemají charakter lékařských rad, nýbrž mají sloužit jako sdílení znalostí a inspirace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Oleje
Hmotnost: 0.045 kg
Ingredience: Máta
Objem: 10 ml
Štítky: Lucia Ernestová, Esenciálny olej, Mäta pieporná
Výtvarník: Lucie Ernestová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: