Esenciální olej Máta kadeřavá

Kód: 6455
190 Kč
Skladem

Svěží vůně a vrchní tóny dokáží divy. Máta není jen osvěžující bylinkou, ale také přírodním prostředkem, který může přinést úlevu, podporu trávicího systému a péči o pleť. Využijte její prospěšné účinky pro tělo a mysli a užijte si osvěžení, které přináší.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100 % éterický olej Máta kadeřavá, 10 ml,

Složení: Mentha Spicata Crispa Herb Oil, Limonene*.  * - přírodního původu

Původ

Po staletí se používala jako lék, a to především při zažívacích potížích. Řekové i Římané mátu hojně využívali jako koření a vyráběli z ní vonné věnce, ve starém Egyptě se používala jako rituální voňavka a byla součástí posvátného kadidla kyphi. Olej dnes získáváme parovodní destilací listů a natě.

Už naše babičky věděly, že na zkažený žaludek pomůže hrnek vlahého mátového čaje. A měly pravdu. Máta kadeřavá toho však dokáže víc. 

Blahodárné účinky na tělo

Máta může podpořit imunitní systém a pomoci tělu bojovat s různými infekcemi. Máta je známa svými účinky při uklidňování žaludku a zmírňování bolestí v nadbřišku. Pomáhá při střevních potížích a může usnadnit trávení. Také může pomoct při odkašlávání, tudíž je skvělá při nachlazení a chřipce nebo zaníceném krku. Podporuje totiž tvorbu hlenu. Uvolňuje svalové křeče, takže je výborná i pro sportovce. A v neposlední řadě ji využijete v kosmetice. Máta předchází zjizvení tkáně a mírní podrážděnost pokožky. 

Blahodárné účinky na duši

Posiluje mysl a zároveň působí na náš psychologický „žaludek“, a tak je nápomocná nejen při studiu a koncentraci, ale i při zaujímání emocionálně tolerantního postoje (to se týká záležitostí, které lze charakterizovat frází: „Na to opravdu nemám žaludek.“) Máta byla tradičně považována za vizionářskou bylinu a mělo se za to, že pozvedá ducha a přináší prorocké sny.

Použití 

Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje, zapálit svíčku a vnímat vůni. Velké prostory snesou více kapek.  Na masáže doporučujeme smíchat 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence. 

Nedoporučujeme používat při homeopatické léčbě, v těhotenství, při kojení a u dětí do dvou let. Zároveň nepoužívejte silnější roztok než dvouprocentní.

TIP: Video, jak používat esenciální oleje: https://youtu.be/smpu_tqidps

Přestože jsou to možné výhody esenciálního oleje, je vhodné provést alergický test před jeho použitím a konzultovat to s lékařem nebo odborníkem na aromaterapii či alternativní medicínu, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky. Nedoporučuje se vnitřní užívání esenciálních olejů bez konzultace s odborníkem.

Informace prezentované na této stránce jsou poskytovány s úmyslem sdílet a podporovat osobní rozvoj a vzdělání. Uvedené informace nemají charakter lékařských rad, nýbrž mají sloužit jako sdílení znalostí a inspirace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Oleje
Hmotnost: 0.045 kg
Ingredience: Máta
Objem: 10 ml
Štítky: Lucia Ernestová, Esenciálny olej, Mäta kučeravá
Výtvarník: Lucie Ernestová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: