Esenciální olej Hřebíček

Kód: 140
135 Kč
Skladem
Bylo nebylo, jedno kořeněné království a v něm vládl ten nejvoňavější hřebíček. Král orientálního obchodu, ale vlastně i vládce tradičních českých Vánoc. Objevte jeho vůni a vzácné účinky v přírodním balení. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% esenciáloní olej Hřebíček, 10 ml

Složení: Eugenia Caryophyllus Leaf Oil, Eugenol*.  * - přírodního původu

Původ

Hřebíček dosáhl své slávy na Zanzibaru hned poté, co v první polovině 19. století přiměl ománský sultán Said Said místní plantážníky, aby přestali pěstovat kokosové ořechy a přešli k výnosnějšímu hřebíčkovci. Dodnes je tak místo největším dodavatelem ve světě. 100% přírodní esenciální olej hřebíčku získáváme parovodní destilací květních poupat a listů hřebíčkovce kořenného.  

Dokonalé vlastnosti esenciálního oleje ocení především ti, kteří hledají podporu pro svou mysl a duši, potýkají se špatným dýcháním, pocitem slabosti nebo nervovým napětím.

Blahodárné účinky na tělo

Hřebíček je znám svými dezinfekčními vlastnostmi a schopností prohřát tělo, což ho činí ideálním pro masáže. Může být zvláště užitečný, pokud hledáte způsob, jak zlepšit prokrvení pokožky. Hřebíček může posilovat trávení, pomáhat při boji proti infekcím v trávicím a dýchacím systému, a být užitečný při problémech s revmatismem, dnou, celkovou tělesnou slabostí a svalovým napětím. Jeho analgetické vlastnosti mohou pomoci při bolestech zubů a afty. Navíc má antibakteriální a antiseptické účinky, což může prospět vašemu zdraví.

Blahodárné účinky na duši

Pomáhá při únavě a nervovém vypětí, kdy zajistí jistotu a klid.

Použití

Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje. Pak už se jen usadit a vnímat vůni.  Na masáže doporučujeme smíchat 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence. 

Nedoporučujeme esenci používat v těhotenství, u dětí do 2 let a při vysokém krevním tlaku.

Přestože jsou to možné výhody esenciálního oleje, je vhodné provést alergický test před jeho použitím a konzultovat to s lékařem nebo odborníkem na aromaterapii či alternativní medicínu, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky. Nedoporučuje se vnitřní užívání esenciálních olejů bez konzultace s odborníkem.

Informace prezentované na této stránce jsou poskytovány s úmyslem sdílet a podporovat osobní rozvoj a vzdělání. Uvedené informace nemají charakter lékařských rad, nýbrž mají sloužit jako sdílení znalostí a inspirace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Oleje
Hmotnost: 0.045 kg
Ingredience: Hřebíček
Objem: 10 ml
Štítky: Klinček, Lucia Ernestová, Esenciálny olej
Výtvarník: Lucie Ernestová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: