Esenciální olej Grapefruit

Kód: 110
215 Kč
Skladem
Svěží, ale ne moc. Kořeněná, ale tak akorát. Hořká, jen aby probudila. Taková je vůně grapefruitu, detoxikačního esenciálního oleje, který rozproudí nejen vaši lymfu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% esenciální olej Grapefruit, 10 ml

Citrus Grandis Peel Oil, Limonene*, Linalool*, Citral*.  * - přírodního původu

Původ

Grapefruit byl vyšlechtěn křížením pomela a pomerančovníku čínského.Olej dnes získáváme lisováním za studena z kůry plodů, které obsahují velké množství vitamínu C, B a K. 

Sladké svěží tóny z horních pater jakoby volaly: Jaro! Grapefruit je přímo skvělý na jarní očistu a posílení imunity v přechodných obdobích. Pomáhá zvyšovat obranyschopnost, zlepšovat krevní oběh a snižovat cholesterol v krvi. 

Blahodárné účinky na tělo

Napomáhá k regulaci a pročištění lymfatického systému, může posilovat a čistit zažívání. Jeho uváděné močopudné účinky mohou pomáhat tělu zbavovat se přebytečných tekutin a odbourávat tuky. Má se za to, že může pomáhat i při celulitidě, nadváze a obezitě, čistit krev, a proto se diskutuje jeho možná prospěšnost při revmatických bolestech s otokem a pocitem horkosti v kloubech. Grapefruit zároveň stahuje a čistí mastnou pokožku od akné.

Blahodárné účinky na duši

Grapefruit stimuluje, osvěžuje, ale zároveň uklidňuje. Je vhodný pro osoby, které mají vysoká očekávání od života, od druhých a od sebe a při napětí a pod tlakem hledají útočiště v uklidňujícím jídle jako prostředku vyrovnání se s obtížnými okolnostmi a nepříjemnými emocemi. Objasňující a osvěžující účinky grapefruitu pomáhají odstranit zklamání a touhu po okamžitém uspokojení a přijmout realističtější cíle.

Použití

  • Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje. Pak už se jen usadit a vnímat vůni. 
  • Grapefruit lze přidat i do přírodních dezinfekčních prostředků nebo do osvěžovačů vzduchu. 
  • Na masážní směs, která podpoří lymfu, zažene celulitidu a strie, použijte 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence.

Grapefruit je fototoxický. Vyhněte se přímému slunečnímu záření a soláriu 12 hodin po aplikaci.

Přestože jsou to možné výhody esenciálního oleje, je vhodné provést alergický test před jeho použitím a konzultovat to s lékařem nebo odborníkem na aromaterapii či alternativní medicínu, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky. Nedoporučuje se vnitřní užívání esenciálních olejů bez konzultace s odborníkem.

Informace prezentované na této stránce jsou poskytovány s úmyslem sdílet a podporovat osobní rozvoj a vzdělání. Uvedené informace nemají charakter lékařských rad, nýbrž mají sloužit jako sdílení znalostí a inspirace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Oleje
Hmotnost: 0.045 kg
Ingredience: Grapefruit
Objem: 10 ml
Štítky: Grapefruit, Lucia Ernestová, Esenciálny olej
Výtvarník: Lucie Ernestová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: