Esenciální olej Cypřiš

Kód: 1387
185 Kč
Skladem

Střední tóny bylinné dřevité vůně, která si vás podmaní, a je známá zmírňujícími účinky na nepříjemné potíže, a to od menstruačních problémů až po celulitidu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% esenciální olej Cypřiš, 10 ml

Cupressus Sempervirens Oil, Limonene*.  * - přírodního původu

Původ

Staří Řekové zasvětili tento strom bohu podsvětí Hádovi. Cypřiš byl jako strom transformace vysazován na hřbitovech a pohřebištích. Toť k tajemné historii. Olej získáváme parovodní destilací mladých větviček, výhonků a čerstvých listů.

Může vám připomínat cedr, ale ten to není, jasné dámy. Cypřiš má zcela jiné účinky a mohl by vás zaujmout i tím, že patří mezi nejúčinnější oleje, které mohou pomáhat při menstruačních obtížích. 

Blahodárné účinky na tělo

Cypřiš je uváděn jako prvek napomáhající zmírnit průběh nepříjemných obtíží, jako je pocení, ale i silný kašel při astmatu a krvácení. Proto může být nápomocný i při menstruačních bolestech a v premenstruační tenzi. Rovněž se hovoří o jeho harmonizačních účincích na krevní oběh, tonizační efekt na žíly a celkově svíravou kvalitu, což ho předurčuje k použití na hemeroidy a křečové žíly. Zdůrazňuje se jeho možná podpora při revmatismu a močových infekcích. V kosmetice ho využijete jakbysmet. Cypřiš se totiž hodí do krémů a masážních olejů na celulitidu. 

Blahodárné účinky na duši

Jedná se o silici obnovy a transformace, která má jeden z nejhlubších psychologických účinků. Pomáhá přijmout smrt a zármutek a vyrovnat se s těžkou životní změnou, a to na vnější i vnitřní úrovni. Podporuje proces přijímání dovnitř a pouštění ven, schopnost přijmout a zřeknout se. Pomáhá nám plout s tokem života a vynášet na světlo obavy, které blokují změny.

Použití

  • Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje. Pak už se jen usadit a vnímat vůni. 
  • Na výrobu krému či masážního oleje pro aktivaci lymfatického systému smíchejte 10 ml rostlinného mandlového oleje a 5 kapek esence. 

  Esence není vhodná pro epileptiky a při vysokém krevním tlaku. 

Přestože jsou to možné výhody esenciálního oleje, je vhodné provést alergický test před jeho použitím a konzultovat to s lékařem nebo odborníkem na aromaterapii či alternativní medicínu, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky. Nedoporučuje se vnitřní užívání esenciálních olejů bez konzultace s odborníkem.

Informace prezentované na této stránce jsou poskytovány s úmyslem sdílet a podporovat osobní rozvoj a vzdělání. Uvedené informace nemají charakter lékařských rad, nýbrž mají sloužit jako sdílení znalostí a inspirace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Oleje
Hmotnost: 0.045 kg
Ingredience: Cupressus Sempervirens
Objem: 10 ml
Štítky: Lucia Ernestová, Esenciálny olej, Cyprus
Výtvarník: Lucie Ernestová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: