Esenciální olej Bazalka

Kód: 1380
150 Kč
Skladem

Bazalkový esenciální olej obalí vaše nervy jako ta nejčokoládovější zmrzlina světa. Má i silné dezinfekční účinky a ve všech směrech je dost intenzivní. Proto se hodí pro rychlé terapie různých druhů, u kterých si slibujete výsledky natotata. Tak pojď, bazalko, pojď!

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% esenciální olej Bazalka, 10 ml

(Ocimum Basilicum Oil, Linalool *. * - přírodního původu)

Bazalka patří spíš do horních až středních tónů a její vůně je svěží. O to víc budete překvapeni, co tahle vůně dokáže.

Původ

Olej získáváme parovodní destilací listů a kvetoucí natě. Jméno bazalka je odvozeno od řeckého „basilikon“, což znamená „královská mast“. Pochází z Indie, kde věřili v její božskou moc.

Blahodárné účinky na tělo

Esence má pozitivní vliv na trávení a může být použita jako podpůrný faktor v případě žaludečních obtíží, nevolnosti a zvracení. Připisuje se jí také potenciální účinek na zmírnění bolestí hlavy, podporu při bronchitidě, dýchacích problémech a nachlazení. Je diskutována možnost její podpory pocení a potenciální snížení horečky.

Blahodárné účinky na duši

Bazalka je považována za nejúčinnější aromaterapeutické nervové tonikum. Stimuluje centrální nervový systém a je vhodná při nervozitě, úzkosti, psychickém přetížení a mentálním vyčerpání. Pomáhá řešit problémy věcně, prakticky a nebrat si věci osobně. Posiluje koncentraci a přenáší poznané do praxe běžného života.

Použití

Nejlepším využitím je stará dobrá aromaterapie s lampou. Nakapejte 3 až 5 kapek esence do vody, zapalte svíčku a inhalujte tu jemnou vůni. Nebo využijte difuzér. Pokud chcete rychlejší účinky, odšroubujte víčko lahvičky a inhalujte napřímo. 

Olej je nevhodný pro děti do 2 let. Nesmí se používat v těhotenství a nedoporučujeme ho na masáže těla.

Přestože jsou to možné výhody esenciálního oleje, je vhodné provést alergický test před jeho použitím a konzultovat to s lékařem nebo odborníkem na aromaterapii či alternativní medicínu, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky. Nedoporučuje se vnitřní užívání esenciálních olejů bez konzultace s odborníkem.

Informace prezentované na této stránce jsou poskytovány s úmyslem sdílet a podporovat osobní rozvoj a vzdělání. Uvedené informace nemají charakter lékařských rad, nýbrž mají sloužit jako sdílení znalostí a inspirace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Oleje
Hmotnost: 0.045 kg
Ingredience: Ocimum Basilicum
Objem: 10 ml
Štítky: Lucia Ernestová, Esenciálny olej, Bazalka
Výtvarník: Lucie Ernestová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: